asma
elma
goji bery
erik
kiraz
seftali
domates

Şeftali Çeşitleri

Şeftali Çeşitleri

Şeftali Çeşitleri

ORİON

image057-150x150

Ağaçları kuvvetli gelişip verimliliği oldukça iyidir.Çiçeklenmesi orta dönemde olmaktadır.Meyveleri iri yuvarlak şekilli, hafifi uzunumsu,dış kabuk kırmızı zemin rengi sarıdır.Meyve eti sarı olup çekirdek etrafı kırmızıdır. Big Top çeşidinde 35 gün sonra hasat edilmektedir.Kendine verimli bir çeşittir.

REDHAVEN

redhaven-300x205

Ağaç Özellikleri
Ağacı yarı dik, kuvvetli gelişir ve oldukça verimlidir.
Meyve Özellikleri:
Meyve alttan ve üstten hafif basık, meyve kabuğu sarı zemin üzerine kalın hareli koyu kırmızı renkte, az tüylü meyve eti sarı, sulu, tatlı ve çok lezzetlidir. Çekirdek etten ayrılır. Ortalama meyve eni 74 mm. meyve uzunluğu 64 mm olup yaklaşık ağırlığı 250 gramdır.
Hasat Zamanı
Ağustos ayının 12.günü itibariyle hasat edilir
Tozlayıcılar
Kendine verimli bir çeşittir.

YASSI DOMATES ŞEFTALİ

yass_domates_Aeftali

Normal şeftaliye göre daha sert, daha sulu, daha tatlı ve lezizdir.

VENÜS

Venys_nektarin

Ağaçları geniş güçlü bir yapıya sahiptir.Verimli bir çeşittir.Meyve çok iri sarı zemin üzerine sıvama yoğun kırmızı renktedir.Meyve eti oldukça tatlıdır.Ağustosun 3. haftasından hasat edilir.
TOZLAYICILAR :Kendine verimli bir çeşittir.

MONREO YARI BODUR ANAÇLI

Monreo

Ağacı yarı dik,kuvvetli gelişir ve oldukça verimlidir.Meyve iriliği kalitesi mükemmeldir.Az sulu meyve eti sarı,sulu ve çok lezzetlidir.Ağustos ayının 2. haftasından sonra hasat edilir. TOZLAYICILAR :Kendine verimli bir çeşittir.

SİLVER SPLENDED

image059-150x150

Ağaçları güçlü ve erken yaşlarda verimlidir. Meyveleri orta irilikte seyreltildiği zaman iri olur. Yuvarlak elips şeklinde, koyu kırmızı şeklindedir. Meyve eti sarı renklidir, Akdeniz bölgesinde hasat tarihi Haziran ’ ın üçüncü haftasıdır.dayanım özelliği orta derecedir.

MAYGLO

image061-150x150

Ağaçları yayvan gelişir, erken çiçek açar, sahil şeridi için uygun bir çeşittir. Meyve yuvarlak hafif oval, meyve eti sarı renkte, sert et dokulu, aromalıdır. Meyve olgunlaşması Big Top çeşidinden 40 gün önce olup, meyve eti çekirdeğe yapışıktır. Akdeniz Bölgesinde 12-17 Mayıs aralığında hasat edilir. GF 677 ve GN anaçlarına aşılı olanlar 2.yaşından itibaren meyve verir. Yüksek verimli, meyve kabuk rengi sarı zemin üzerine canlı kırmızıdır.

image063-150x150

image055-150x150

elegant_lady

beyaz_nektarin-300x159

Bütün Sorularınızı WhatsApp Hattımızdan Ziraat Mühendislerimize Ücretsiz Mesaj Atarak veya Arayarak İletebilirsiniz .

 

Icon Icon Icon Icon Icon