asma
elma
goji bery
erik
kiraz
seftali
domates

chandler ceviz fidanı ankara

chandler ceviz fidanı ankara

Dikilmeye Hazır Açık Kök Ceviz Fidanları

açık kök-vert

Açık kök ceviz fidanı olarak yetiştirilen ceviz fidanlarımızın sökülmesi, fidanın kış dinlenmesine geçmesi ile yani yapraklarını dökmesine müteakip Kasım ayından itibaren başlamaktadır.

Açık köklü fidanlarımız en az iki yıllık bir çabanın sonucunda üretilmiştir. Açık kök üretilmiş bir ceviz fidanı kök, boy ve gövde olarak güçlü yetişmiş bir fidandır.

Açık köklü olarak Chandler, Fernor,Franquette, Fernette ceviz fidanlarının üretimini yapmaktayız.

7-vert

30 ay gibi uzun bir süre zarfında üretilebilen açık köklü ceviz fidanlarımız sizden gelen talepler doğrultusunda sökülmektedir. Bu sökümler sırasında köklerin hırpalanmadan sökülmesine ayrı bir önem verilmektedir.

Sökümü yapılan açık kök ceviz fidanları, 10’arlı demetler halinde türlerine göre destelenerek satışa hazır hale getirilmektedir.

Bizden alacağınız açık köklü fidanların tarlaya dikimi için açacağınız çukurlar en az 50-60 cm derinliğinde ve 40 cm çapında olmalıdır.

1280x720-jbX-vert

Açık köklü ceviz fidanı fiyatları tüplü ceviz fidanı çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Açık köklü ceviz fidanları genelde 10′ lu balyalar halinde satılır. 10 adet açık köklü ceviz fidanı ile birlikte 1 adet tozlayıcısının ekilmesi tavsiye edilir. Açık köklü ceviz fidanı fiyatlarını tüplü fidana oranla düşüren bir diğer etmen ise kargo nakliye maliyetinin düşük olmasıdır. Tüplü ceviz fidanlarında gübre poşeti de ağırlık taşıdığından nakliye maliyeti daha yüksek olur.

Bu durumda eğer toptan ceviz fidanı satın almak istiyorsanız açık köklü ceviz fidanı tercihiniz daha doğru olacaktır. Yok ben zamanı değerlendirip kendime ceviz bahçesi kuracağım derseniz tüplü ceviz fidanı yine tercihiniz olabilir.

CEV41-vert

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Chandler yerli ceviz ağaçlarından 15 gün daha geç çiçek açar.
Chandler ceviz ağacı fidan olarak ekildikten sonra çabuk gelişen yabancı bir türdür.
Kabuğundan kolay soyulur.
Chandler’ın doğru tozlayıcısı franquettedir.
10 chandler ceviz fidanından sonra 1 adet tozlayıcı olarak franquette ceviz fidanı ekilmelidir. Meyve kalitesi diğer yabancı cinslere göre en üst düzeydedir.
Yarı dik geliştiği için 3×8, 4×8 ve 7×5 metre dikime uygundur.

chandler ceviz fidanları-vert

Bütün Sorularınızı WhatsApp Hattımızdan Ziraat Mühendislerimize Ücretsiz Mesaj Atarak veya Arayarak İletebilirsiniz .

 

Icon Icon Icon Icon Icon