asma
elma
goji bery
erik
kiraz
seftali
domates

Ridolin ( Fungisit - Mantar İlacı )

Ridolin ( Fungisit – Mantar İlacı )

Ridolin ( Fungisit – Mantar İlacı )

ridolin

İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
İlaç hazırlanırken önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Sonra tavsiye edilen miktar ilaç başka bir kapta bir miktar su ile karıştırılıp bulamaç haline getirilir ve iyice karıştırılarak aletin deposuna yavaş yavaş dökülür ve gerekli miktar su aletin deposuna ilave edilir. İlaçlama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak hazırlanan ilaç mahülün iyice karışması sağlanır. Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önce kalibrasyon yapılır. Bunun için aletin deposuna belirli bir miktar su konur ve tarla koşullarında sabit bir hızla çalıştırılarak, mevcut su ile ne kadar alanın ıslatılabileceği hesap edilir. Buradan kalibrasyonu yapılan alet ile bir dekara ne kadar su harcanacağı hesaplanmış olur. Daha sonra ilaçlamaya geçilir

İlacın Kullanım Şekli
Bağ : İlk ilaçlama sürgünler 25-30 cm iken yapılmalıdır. 2. İlaçlama 1. ilaçlamadan 10-14 gün sonra yapılmalıdır.

Kabakgiller : Bitkiler kol atmaya başladığında yada çevrede ilk mildiyö belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın şiddetine ve iklim koşullarına göre 10 gün ara ile ilaçlama yapılır.

Patates : Her yıl görüldüğü ve büyük zarar yaptığı üretim alanlarında hastalık belirtileri görülmeden günlük ortalama sıcaklığın 16 oC veya en düşük sıcaklığın 10 oC’yi bulması ile ilaçlamaya başlanmalıdır. Hastalığın her yıl görülmediği alanlarda ise çevrede yada tarlada ilk mildiyö belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır. Havaların sıcak ve kuru geçtiği çevrelerde 15 gün ara ile 2-3 uygulama, serince ve yağışlı bölgelerde birer hafta ara ile 4-6 ilaçlama yapılır.

Karışabilirlik Durumu
Belirtilen mahsüller de kullanılan fungisit, insektisit, akarisit ve bitki besin preparatlarının çoğu ile karışabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılmalıdır.

Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

Bütün Sorularınızı WhatsApp Hattımızdan Ziraat Mühendislerimize Ücretsiz Mesaj Atarak veya Arayarak İletebilirsiniz .

 

Icon Icon Icon Icon Icon