asma
elma
goji bery
erik
kiraz
seftali
domates

nandina domestica

nandina domestica

 

 

 

    Nandina Domestica, en bilinen adıyla CENNET BAMBUSU

 • Her dem yeşil özellikle peyzajda sıkça kullanılan Barberry ailesinden bir bitkidir.

.

 • 2.5 metreye kadar boylanabilir.

 • saksıda içinde, bahçe de ,terasta kolaylıkla yetişebilir.

 • Baharla birlikte beyaz küçük çiçekler açar.

 • Hem aşırı sıcaklara hemde soğuklara dayanabilen tür, mevsimle birlikte renk değiştirir.

 • l boyunca açık yCennet bambusunun şekilli küçük yaprakları, şekillendirilebilen gövdesi, ve yıl içinde mevsimle birlikte renk değiştiren yaprak ve gövdesi, Bonsai sanatçılarının gözünden kaçmamış, alışıla gelmedik bir bitkinin Bonsai konusu olmasına yol açmıştır.Hızlı büyüyen tür, 4-5 yıl içinde küçük bir saksı içinde , yaşayan bir ormanın , ya da bir koruluğun görüntüsünü yakalamanız için size olanak tanır.

  Cennet Bambusu adının aksine bir bambu değildir. Tüm yıl boyunca gerek yaprakları gerek gövde rengini mevsime göre değiştiren, çiçeklenme döneminden sonra da kıpkırmızı meyveler veren bitki, Hem Yaz sıcaklarına hem de Kışa dayanıklılığı Türkiye genelinde kolayca yetiştirilebilir ender türlerden biri yapar Cennet Bambusunu.Anavatanı Çin ve Japonyadır.

  Organik maddece zengin topraklarda hızla gelişir. Kumlu toprak sevmemesine rağmen toprağını geçirgen ister. Bilinen hiçbir zararlısı , böceği yoktur. İnanılmaz dayanıklıdır, ve çok kolay uyum sağlar. Ortalama 100 yıl yaşar. Doğrudan güneş altında yetiştirebileceğiniz gibi yarı gölge hatta gölge de dahi gelişim gösterebilir. Bitki kök saldıktan ve oturduktan sonra uzun süreler kuraklığa dayanabilir. tohumddan ya da çelikleme yöntemi ile üretilebilir.

  Don görmeyen illerde kışın çiçeklenen tür, don gören illerde bahar başında çiçeklenir.eşilden, kızıla, abanoz siyahından pembeye kadar hem ısı hemde güneşle birlikte renk değiştirir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Fidan Satış Fide Satış Tohum Satış Gübre Satış

Konularında Uzman Müşteri Temsilcilerimiz İle

Görüşebilirsiniz...

Aksel Bahçe

You must be logged in to post a comment