Dagro Darıs Fungisit (Mantar İlacı )

aksel bahçe dagro darıs

Bağda Mildiyö: Sürgün uzunluklarının 25-30 cm boya ulaştığı devrede ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla, günlük ortalama sıcaklıklar 30 oC oluncaya kadar devam edilmelidir.

Bağlarda Külleme: 1. İlaçlama henüz sürgünler 25-30 cm uzunluğunda
iken, 2. İlaçlama çiçek taç yapraklarının döküldüğün de, 3. ve diğer ilaçlamalar hastalığın gelişme durumu ve kullanılan ilacın etki süresi dikkate alınarak yapılmalıdır. Tanelere tatlı su yürüdüğünde ilaçlamalara son verilmelidir.

Bağda Ölükol: 1.ilaçlama sürgünler 2-3 cm, 2.ilaçlama sürgünler 8-10 cm, 3.ilaçlama sürgünler 25-30 cm’yi bulduğu devrede yapılmalıdır. Bağda Dagro Daris ile İlaçlama sayısı 4’ü geçmemeli, 3’ten fazla üst üste kullanılmamalıdır.

Kabakgillerde Yalancı Mildiyö ve Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır ve 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

Domates Mildiyösü ve Erken Yaprak Yanıklığı (açık tarla): Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır ve 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

Karpuzda Erken Yaprak Yanıklığı: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir. Biberde (sera) Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir. Sebzede bir sezon içerisinde Dagro Daris ile ilaçlama sayısı 4’ü geçmemeli, 2’den fazla üst üste kullanılmamalıdır. BİTKİ TAHAMMÜLÜ: Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında Dagro Daris’in tavsiye edilen kültür bitkileri üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

To top
Sohbeti Aç ?
Size Yardım Etmemi İstermisiniz?
Merhaba
Dagro Darıs Fungisit (Mantar İlacı )
İle İlgili Size Yardım Etmemizi İsterimsiniz?