asma
elma
goji bery
erik
kiraz
seftali
domates

Caira (Fungisit-Mantar ) İlaçı

Caira (Fungisit-Mantar ) İlaçı

Caira (Fungisit-Mantar ) İlaçı

2015-07-03 11.29-vert

KULLANIM ŞEKLİ
Bağda mildiyö: Sürgün uzunluklarının 25-30 cm boya ulaştığı devrede ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla, günlük ortalama sıcaklıklar 300C oluncaya kadar devam edilmelidir.
Bağda külleme: 1. İlaçlama henüz sürgünler 25-30 cm uzunluğun dayken, 2.ilaçlama çiçek taç yaprakları döküldüğünde 3. ve diğer ilaçlamalar hastalığı gelişme durumu dikkate alınarak yapılmalıdır. Tanelere tatlı su yürüdüğünde ilaçlamalara son verilmelidir.
Bağda Ölü kol: 1.ilaçlama sürgünler 2-3 cm, 2.ilaçlama 8-10 cm, 3.ilaçlama ise 25-30 cm boyda iken yapılmalıdır. Bağda bir sezon içinde Caira® ile ilaçlama sayısı 4’ü geçmemeli, 3’ten fazla üst üste kullanılmamalıdır.
Kabakgillerde Mildiyö ve Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Domates (açıkta yetiştirilen) mildiyö ve erken yaprak yanıklığı: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı,10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Karpuzda erken yaprak yanıklığı: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Biber (Sera) külleme: bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Çilekte antraknoz: İlaçlamalara ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanmalıdır. İlk ilaçlamadan 10 gün sonra 2.ilaçlama yapılmalıdır.
Çeltikte Çeltik yanıklığı: Hastalık tarlada görülmeye başladığı zaman ilk ilaçlama, 10 gün ara ile ikinci, gerekirse üçüncü ilaçlama yapılır.
Sebzelerde bir sezon içinde Caira® ile ilaçlama sayısı 4’ü geçmemeli , 2’den fazla üst üste kullanılmamalıdır.
KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Caira® domatesteki uygulamarında yayıcı ve yapıştırıcılarla karıştırılarak kullanılması önerilmez. Primicarp, Lambda-cyhalothrin ve Chlorothalonil ile karıştırılabilir.

Bütün Sorularınızı WhatsApp Hattımızdan Ziraat Mühendislerimize Ücretsiz Mesaj Atarak veya Arayarak İletebilirsiniz .

 

Icon Icon Icon Icon Icon