asma
elma
goji bery
erik
kiraz
seftali
domates

Akarisit (kırmızı Örümcek ) İlacı

Akarisit (kırmızı Örümcek ) İlacı

Akarisit (kırmızı Örümcek ) İlacı

Dagro Zoom Akarisit (kırmızı Örümcek ) İlacı

aksel bahçe dagro zoom

Kalibrasyonu: İlaçlamaya başlamadan önce kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır.

İlacın Uygulamaya hazırlanması: Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü aletle püskürtülebilir.

Domates (İki noktalı kırmızı örümcek): Yaprak başına 3-5 adet canlı kırmızı örümcek bulunduğunda mücadeleye karar verilir.

Dagro Acarıd Akarisit (kırmızı Örümcek ) İlacı

aksel bahçe dagro acarıd

Önce gereken miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Hazırlanan karışım yarısına kadar suyla dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir. Depo gereken miktar suyla tamamlanarak tekrar karıştırılır ve ilaçlamaya hazır hale getirilir. Hazırlanan bu karışım havanın serin ve sakin olduğu zamanda bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür.

Yapılacak bahçe kontrollerinde, yaprak başına ortalama 3-5 canlı birey (nimf, ergin) görüldüğünde uygulamaya başlanmalıdır. Kirazda ilaçlamalar meyvesiz ağaçlarda veya hasattan sonra yapılmalıdır. Bağda, yaprak başına 15-20 aktif hareketli birey görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

Bütün Sorularınızı WhatsApp Hattımızdan Ziraat Mühendislerimize Ücretsiz Mesaj Atarak veya Arayarak İletebilirsiniz .

 

Icon Icon Icon Icon Icon