Elvudi Çamı

Herdem yeşildir.Doğal olarak Asya,Kuzey Amerika ve Japonya da yetişmektedirler.Yarı ibreli olan bu ağaçların bir çok türü ve bu türlerin sayısız varyeterleri bulunmaktadır. boylu,bodur ağaç ve çalı formunda olabilirler.

derin topraklara ve mineral bakımından zengin topraklara dikilirse daha iyi gelişirler. Kurak iklim ağacı değildir ancak Japon türleri kuru hava şartlarını dayanır. Diğer türler ise nisbi nemi yüksek olan yerlerde daha iyi gelişirler.

Peyzaj ağacı olarak çok kullanışlı türleri bulunur. Bazı türleri bonsai olarakta kullanılabilir. Boylu türler tek başına dikilebileceği gibi bunlardan çitte yapılabilir. Bodur türler kaya bahçelerinde ve küçük bahçelerde çok kullanışlı olurlar.

Üretimi tohum, çelik ve aşı ile yapılır.

Kategori: Çam, Çam Adana, Çam Adıyaman, Çam Afyon, Çam Ağrı, Çam Aksaray, Çam Amasya, Çam Ankara, Çam Antalya, Çam Ardahan, Çam Artvin, Çam Aydın, Çam Balıkesir, Çam Bartın, Çam Batman, Çam Bayburt, Çam Bilecik, Çam Bingöl, Çam Bitlis, Çam Bolu, Çam Burdur, Çam Bursa, Çam Çanakkale, Çam Çankırı, Çam Çorum, Çam Denizli, Çam Diyarbakır, Çam Düzce, Çam Edirne, Çam Elazığ, Çam Erzincan, Çam Erzurum, Çam Eskişehir, Çam Gaziantep, Çam Giresun, Çam Gümüşhane, Çam Hakkari, Çam Hatay, Çam Iğdır, Çam Isparta, Çam İstanbul, Çam İzmir, Çam Kahramanmaraş, Çam Karabük, Çam Karaman, Çam Kars, Çam Kastamonu, Çam Kayseri, Çam Kilis, Çam Kırıkkale, Çam Kırklareli, Çam Kırşehir, Çam Kocaeli, Çam Konya, Çam Kütahya, Çam Malatya, Çam Manisa, Çam Mardin, Çam Mersin, Çam Muğla, Çam Muş, Çam Nevşehir, Çam Niğde, Çam Ordu, Çam Osmaniye, Çam Rize, Çam Sakarya, Çam Samsun, Çam Şanlıurfa, Çam Siirt, Çam Sinop, Çam Sivas, Çam Şırnak, Çam Tekirdağ, Çam Tokat, Çam Trabzon, Çam Tunceli, Çam Uşak, Çam Van, Çam Yalova, Çam Yozgat, Çam Zonguldak
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.