Dikilmeye Hazır Açık Kök Ceviz Fidanları

açık kök-vert

Açık kök ceviz fidanı olarak yetiştirilen ceviz fidanlarımızın sökülmesi, fidanın kış dinlenmesine geçmesi ile yani yapraklarını dökmesine müteakip Kasım ayından itibaren başlamaktadır.

Açık köklü fidanlarımız en az iki yıllık bir çabanın sonucunda üretilmiştir. Açık kök üretilmiş bir ceviz fidanı kök, boy ve gövde olarak güçlü yetişmiş bir fidandır.

Açık köklü olarak Chandler, Fernor,Franquette, Fernette ceviz fidanlarının üretimini yapmaktayız.

7-vert

30 ay gibi uzun bir süre zarfında üretilebilen açık köklü ceviz fidanlarımız sizden gelen talepler doğrultusunda sökülmektedir. Bu sökümler sırasında köklerin hırpalanmadan sökülmesine ayrı bir önem verilmektedir.

Sökümü yapılan açık kök ceviz fidanları, 10’arlı demetler halinde türlerine göre destelenerek satışa hazır hale getirilmektedir.

Bizden alacağınız açık köklü fidanların tarlaya dikimi için açacağınız çukurlar en az 50-60 cm derinliğinde ve 40 cm çapında olmalıdır.

1280x720-jbX-vert

Açık köklü ceviz fidanı fiyatları tüplü ceviz fidanı çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Açık köklü ceviz fidanları genelde 10′ lu balyalar halinde satılır. 10 adet açık köklü ceviz fidanı ile birlikte 1 adet tozlayıcısının ekilmesi tavsiye edilir. Açık köklü ceviz fidanı fiyatlarını tüplü fidana oranla düşüren bir diğer etmen ise kargo nakliye maliyetinin düşük olmasıdır. Tüplü ceviz fidanlarında gübre poşeti de ağırlık taşıdığından nakliye maliyeti daha yüksek olur.

Bu durumda eğer toptan ceviz fidanı satın almak istiyorsanız açık köklü ceviz fidanı tercihiniz daha doğru olacaktır. Yok ben zamanı değerlendirip kendime ceviz bahçesi kuracağım derseniz tüplü ceviz fidanı yine tercihiniz olabilir.

CEV41-vert

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Chandler yerli ceviz ağaçlarından 15 gün daha geç çiçek açar.
Chandler ceviz ağacı fidan olarak ekildikten sonra çabuk gelişen yabancı bir türdür.
Kabuğundan kolay soyulur.
Chandler’ın doğru tozlayıcısı franquettedir.
10 chandler ceviz fidanından sonra 1 adet tozlayıcı olarak franquette ceviz fidanı ekilmelidir. Meyve kalitesi diğer yabancı cinslere göre en üst düzeydedir.
Yarı dik geliştiği için 3×8, 4×8 ve 7×5 metre dikime uygundur.

chandler ceviz fidanları-vert

Kategori: Ceviz, Ceviz Çeşitleri, Ceviz Fidanı Adana, Ceviz Fidanı Adıyaman, Ceviz Fidanı Afyon, Ceviz Fidanı Ağrı, Ceviz Fidanı Aksaray, Ceviz Fidanı Amasya, Ceviz Fidanı Ankara, Ceviz Fidanı Antalya, Ceviz Fidanı Ardahan, Ceviz Fidanı Artvin, Ceviz Fidanı Aydın, Ceviz Fidanı Balıkesir, Ceviz Fidanı Bartın, Ceviz Fidanı Batman, Ceviz Fidanı Bayburt, Ceviz Fidanı Bilecik, Ceviz Fidanı Bingöl, Ceviz Fidanı Bitlis, Ceviz Fidanı Bolu, Ceviz Fidanı Burdur, Ceviz Fidanı Bursa, Ceviz Fidanı Çanakkale, Ceviz Fidanı Çankırı, Ceviz Fidanı Çeşitleri, Ceviz Fidanı Çorum, Ceviz Fidanı Denizli, Ceviz Fidanı Diyarbakır, Ceviz Fidanı Düzce, Ceviz Fidanı Edirne, Ceviz Fidanı Elazığ, Ceviz Fidanı Erzincan, Ceviz Fidanı Erzurum, Ceviz Fidanı Eskişehir, Ceviz Fidanı Gaziantep, Ceviz Fidanı Giresun, Ceviz Fidanı Gümüşhane, Ceviz Fidanı Hakkari, Ceviz Fidanı Hatay, Ceviz Fidanı Iğdır, Ceviz Fidanı Isparta, Ceviz Fidanı İstanbul, Ceviz Fidanı İzmir, Ceviz Fidanı Kahramanmaraş, Ceviz Fidanı Karabük, Ceviz Fidanı Karaman, Ceviz Fidanı Kars, Ceviz Fidanı Kastamonu, Ceviz Fidanı Kayseri, Ceviz Fidanı Kilis, Ceviz Fidanı Kırıkkale, Ceviz Fidanı Kırklareli, Ceviz Fidanı Kırşehir, Ceviz Fidanı Kocaeli, Ceviz Fidanı Konya, Ceviz Fidanı Kütahya, Ceviz Fidanı Malatya, Ceviz Fidanı Manisa, Ceviz Fidanı Mardin, Ceviz Fidanı Mersin, Ceviz Fidanı Muğla, Ceviz Fidanı Muş, Ceviz Fidanı Nevşehir, Ceviz Fidanı Niğde, Ceviz Fidanı Ordu, Ceviz Fidanı Osmaniye, Ceviz Fidanı Rize, Ceviz Fidanı Sakarya, Ceviz Fidanı Samsun, Ceviz Fidanı Şanlıurfa, Ceviz Fidanı Siirt, Ceviz Fidanı Sinop, Ceviz Fidanı Sivas, Ceviz Fidanı Şırnak, Ceviz Fidanı Tekirdağ, Ceviz Fidanı Tokat, Ceviz Fidanı Trabzon, Ceviz Fidanı Tunceli, Ceviz Fidanı Uşak, Ceviz Fidanı Van, Ceviz Fidanı Yalova, Ceviz Fidanı Yozgat, Ceviz Fidanı Zonguldak, Ceviz Fidanları, Ceviz Meyve Fİdanı, Chandler Ceviz, Chandler Ceviz Fidanı, Chandler Cevizi
Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.